↪O czym należy pamiętać wybierając okulary przeciwsłoneczne❓?

?
1️⃣ Czy posiadają szkła z powłoką antyrefleksyjną, która zapobiega odbijaniu się światła od okularów, a w konsekwencji od oka, dodatkowo nie wpływa na zmianę kontrastu i kolorów. Bardzo często warstwa ta jest nakłada w tylnej części szkiełka. Pozwala to na redukcję wpadającego z boku okularów światła, przez co obraz zostaje wyostrzony.
2️⃣ Czy posiadają filtr polaryzacyjny, który neutralizuje oślepiające odblaski światła np. od wody, jednocześnie zwiększając kontrast i podkreślając kolory, wyostrzając obraz; filtr ten doskonale sprawdzi się podczas jazdy samochodem czy podczas uprawiania sportów zimowych.
3️⃣ Okulary powinny zawierać informację o mocy filtra UV (nadrukowanej na oprawce) dołączonej w opisie lub naklejonej na soczewce. Zdecydowanie najlepsze są okulary posiadające filtr UV 400, który w 100% pochłania promieniowanie słoneczne. Czasami okulary posiadają również filtr fotochromowy, co oznacza, że stosować je mogą osoby noszące okulary korekcyjne, bowiem pozwala on na chronienie oczu przed promieniami UV, jak i na korygowanie wad wzroku, umożliwiając przy tym widzenie zarówno w warunkach intensywnego, jak niedostatecznego naświetlenia, bowiem soczewki w takich okularach automatycznie rozjaśniają się i przyciemniają w zależności od natężenia promieniowania UV.
Leave a reply