Jak przygotować się do wizyty?

Pamiętaj, że im więcej informacji przedstawisz optometryście (okuliście) tym większa szansa na trafną diagnozę. Wszelkie informacje o odczuwanych przez Ciebie dolegliwościach, poprzednio noszonych okularach, przebytych zabiegach, chorobach oczu w rodzinie, ogólnym stanie zdrowia, stylu życia, warunkach pracy, odległościach na które chcesz widzieć, są dla badającego bardzo ważne. Dokładny wywiad i badanie umożliwi dobranie okularów uwzględniających nie tylko Twoją budowę oczu ale i warunki w jakich okulary będą używane.

Jeśli jesteś zainteresowany badaniami w naszym salonie prosimy o rejestrację:Telefonicznie

Przy zakupie okularów w naszych salonach – badanie wzroku w PREZENCIE !!!

Ponad 80% informacji o otaczającym nas świecie dociera do naszego mózgu za pośrednictwem układu wzrokowego. Czy wiemy jak dbać o oczy by cieszyć się dobrym widzeniem jak najdłużej?

Dokładna korekcja wad refrakcji okularami lub soczewkami kontaktowymi zapewni nam optymalne widzenie.

Czy mam wadę wzroku?

Odpowiedz sobie na pytania:

* Czy widzisz wyraźnie oglądając telewizję (pasek informacyjny, wynik meczu), jadąc samochodem, czytając, pracując przy komputerze?

* Czy widzisz tak samo dobrze daleko i blisko?

* Czy widzisz tak samo dobrze jednym i drugim okiem?

* Czy musisz zbliżyć się do obserwowanego obiektu (lub od niego oddalić) żeby go dobrze zobaczyć?

* Czy pojawiają się: bóle głowy, zawroty głowy, ogólne zmęczenie, światłowstręt, bolesność, pieczenie oczu, wrażenie piasku pod powiekami, dwojenie obrazu, łzawienie, częste mruganie, „mroczki” przed oczami?

* Czy zdarza Ci się zamykać jedno oko żeby lepiej widzieć?

Jeśli zaobserwujesz u siebie którykolwiek z wyżej przytoczonych objawów (lub kilka z nich) powinieneś udać się na badanie wzroku.